Sztuka

w czasach zarazy

Wirtualny Plener Plastyczny

ArtMeeting ma być internetowym miejscem promocji różnych wydarzeń kulturalnych. W tym roku miał się odbyć XVII Ogólnopolski Plener Plastyczny Pstrągowa 2020 jednak ze względu na sytuację epidemiologiczną w Polsce byliśmy zmuszeni go odwołać. W dobie ograniczonych możliwości organizowania tego typu imprez postanowiliśmy zaprosić artystów którzy mieli wziąć udział w tym plenerze do uczestnictwa w wirtualnym plenerze plastycznym „Sztuka w czasach zarazy 2020”. Relację z tego wydarzenia przekazujemy w zakładce Aktualności. Mamy nadzieję, że www.artmeeting.pl będzie miejscem wirtualnych spotkań ze sztuką, a wszystkich Państwa zachęcamy do aktywnego w tych spotkaniach uczestnictwa, oby jak najszybciej także „na żywo”.

Uczestnicy wirtualnego pleneru 2020

Pomimo nietypowej wersji tegorocznego Ogólnopolskiego Pleneru Plastycznego aż 16 artystów zgodziło się wziąć w nim udział. Każdy z nich zajmuje się przygotowaniem prac plastycznych, które później zajmą szczytne miejsce na poplenerowej wystawie obrazów.

Aukcja charytatywna obrazów

Po każdym z dotychczasowych XVI Ogólnopolski Plenerów Plastycznych artyści biorący udział w plenerze przekazywali po jednej pracy na aukcję charytatywną. Taka aukcja to nie tylko zbieranie pieniądze na jakiś szczytny cel, ale także świetna zabawa i dreszczyk emocji zarówno dla licytujących jak i dla artystów. W tym roku sytuacja jest wyjątkowa, nie dlatego że plener jest wirtualny, ale dlatego że artyści, podobnie jak wiele innych profesji, mają ograniczone możliwości normalnego funkcjonowania. W związku z tym proponujemy, żeby tegoroczna aukcja była w formule 50/50 czyli, że połowa wylicytowanej kwoty zasili konto artysty a druga połowa na cel charytatywny. Mamy nadzieję, że jak co roku ta aukcja będzie dobrą zabawą a licytujący jak zwykle staną na wysokości zadania.

Kontakt