Przemyślenia Zbigniewa Chrostka

08.10.2020

Wirtualny Plener postrzegam jako kapitalny pomysł. Mnie taka forma wspólnego działania bardzo odpowiada. Utrzymywanie mentalnej więzi z wybraną grupą artystów i możliwość pracy w odosobnieniu w warunkach własnej pracowni.
Jednocześnie zdyscyplinowanie pewnymi zobowiązaniami i terminem. Rzecz jasna nic nie zastąpi osobistych spotkań, które generują dodatkowe interakcje międzyludzkie i wówczas nawet zaimprowizowane warunki pracowniane owocują nieoczekiwanym twórczym plonem. Ale to inna forma pleneru.
Uruchomienie socialmediów to dodatkowa, kto wie czy nie kluczowa, wartość. Super, że z taką siłą i fachową wiedzą ktoś się tym zajął.

10.10.2020

Temat moich ostatnich prac to komentarz do krytycznego stanu naszej planety, zarówno w sensie ekologicznym jak i ludzkim.
Duży wpływ na ich estetykę miała niedawna podróż do Ameryki Południowej. Co prawda moje świeże, kolumbijskie i karaibskie inspiracje zostały nieco przygłuszone wydarzeniami, których skutków nikt nie jest w stanie przewidzieć, a które zmieniły nasze życie w niewyobrażalny sposób. Zmieniły również sposób i intensywność obcowania ze sztuką i kulturą w ogóle.
Z mojego osobistego doświadczenia wynika, że dziwnym trafem wzrosło zainteresowanie malarstwem.
Wyprostujcie mnie jeśli to tylko lokalne zjawisko.

Pozdrawiam. Zbyszek Chrostek

Galeria zdjęć

Wirtualne wizyty u artystów

Już wkrótce pojawią się przemyślenia kolejnych artystów. Codziennie zaskakują nas swoim zaangażowaniem w projekt wirtualnego pleneru chętnie dzieląc się materiałami. Powstały nie tylko obrazy, ale filmiki, opisy przemyśleń, a nawet wiersze. Ciekawych zachęcamy do obserwowania również naszych social media: facebook, instagram jako artmeetingpl. Jeszcze w tym tygodniu pojawi się wiersz Yolanty Nikt. Musicie go przeczytać!