Czas na nowy tydzień pełen artystycznych wrażeń!

W tym tygodniu chcemy podzielić się z Wami niezwykłymi pracami Michała Gątarka. Jednak najpierw przypomnijmy sobie kim jest ten artysta plenerowy:
Urodzony w 1985 roku w Rymanowie. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu; dyplom w pracowni malarstwa i rysunku prof. Aleksandra Dymitrowicza (2010). Stypendysta programu Erasmus w Bourges (Francja, 2008/2009).
Laureat II Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego na 42. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2015. Otrzymał wyróżnienie honorowe na I Biennale Sztuki Młodego Wrocławia (2011). Uczestnik Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych – Pieńków, organizowanych przez Fundację Marek Maria Pieńkowski (2010).
Autor wystaw prezentowanych we Wrocławiu: „Nowa Atlantyda” (2016) oraz „Mundofobia” (2011) w Galerii Arttrakt; „Młodzież z dobrych domów” w Galerii MMXIII (2014), a także – wspólnie z prof. Zdzisławem Nitką – w Galerii PoKuSa w Wiesbaden (Niemcy, 2010).
Autor indywidualnej wystawy pt. ”Antynatalizm”, kuratorowanej przed Adę Piekarską, w Galerii Bielskiej BWA (2020).
Uczestnik wystaw finałowych Biennale Malarstwa Bielska Jesień w Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej (2019, 2017, 2015) oraz innych wystaw zbiorowych, m.in. „Błaźni i Kapłani – Trzy dekady malarstwa ekspresyjnego we Wrocławiu” w Berlinie (Niemcy, 2016); brał udział w trzeciej edycji projektu „Woliery” w Muzeum Współczesnym we Wrocławiu (2012) oraz wystawie „Młode malarstwo polskie – Sztuka z Dolnego Śląska” w Dreźnie (Niemcy, 2009–2010).
Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Tematem jego prac malarskich jest najczęściej człowiek i jego otoczenie. Zainteresowany jest aktualną sytuacja społeczna i jej dalszymi konsekwencjami. Ważny jest dla niego również nastrój obrazu i zwięzłość kompozycji.

Obrazy plenerowe – Michał Gątarek

Poniżej przedstawiamy Wam kilka prac Michała. Oczywiście jak co tydzień wrzuciliśmy nowe fotki do galerii. Zerknijcie w wolnej chwili – naprawdę warto! Przypominamy, że już wkrótce wernisaż, jak zwykle połączony z innymi atrakcjami. Będzie nam miło jak znajdziecie chwilkę czasu w zwariowanym pędzie i znajdziecie czas na relaks z nami.