W czasach zarazy

Od ponad pół roku żyjemy w specyficznej kwarantannie. To nietypowy czas dla nas wszystkich, ale dla niektórych szczególnie trudny. Wiele branży i profesji zostało mocno dotkniętych skutkami obostrzeń związanych z epidemią COVID-19. Jedną ze społeczności, która musiała dostosować się do nowych warunków są artyści, którzy od dłuższego czasu mają trudność z dzieleniem się swoją pasją z odbiorcami.
Przez 16 lat rokrocznie organizowaliśmy Ogólnopolski Plener Plastyczny – spotkanie artystów, podczas którego mogli tworzyć nowe prace, które później były prezentowane w ramach wystaw poplenerowych. Część dzieł przeznaczyli na aukcje charytatywne wspierając różne charytatywne cele.
W tym roku przez sytuację pandemii po raz pierwszy byliśmy zmuszeni zrezygnować z organizacji Ogólnopolskiego Pleneru Plastycznego w dotychczasowej formie.

Ponieważ to wydarzenie wpisało się na stałe w nasze życiorysy to mimo przeciwności losu bardzo chcieliśmy je kontynuować. I tak zrodził się pomysł na WIRTUALNY PLENER PLASTYCZNY, w ramach którego artyści wykonują nowe prace, a my, za pomocą mediów społecznościowych, pokażemy je całemu światu.

Nowa forma a stare zasady

Dokładnie tak jak co roku artyści zobowiązali się do przygotowania prac w ramach XVII Ogólnopolskiego Wirtualnego Pleneru Plastycznego. Zobowiązaliśmy się do zorganizowania wystawy poplenerowej, którą będzie można obejrzeć zarówno w realu, jak i na naszych stronach. Oczywiście, planujemy zorganizować również aukcję charytatywną, ale jej formę zdradzimy wkrótce. Wszystkich zainteresowanych sztuką serdecznie zachęcamy do śledzenia naszych poczynań zarówno na stronie, jak i na social media – Facebook i Instagram.