Lucyna Gozdek – informacje o artystce

Ukończyła PLSP w Kielcach- specjalność tkanina artystyczna. Studiowała w Instytucie Edukacji Plastycznej UJK w Kielcach. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Ewy Pełki oraz struktur wizualnych w pracowni prof. Wiesława Łuczaja. Doktorat ze sztuk pięknych w ISP UJK Kielce, promotor prof. Wiesław Łuczaj. Twórczość z zakresu działań
w przestrzeni instalacji szklanych. Zajmuje się też działalnością kuratorską wystaw na Ukrainie.
Uczestniczka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą m.in. w Warszawie, w Kielcach, Toruniu, Rzeszowie, Pińczowie, Sandomierzu, Ćmielowie,Radomiu, Łodzi, Gorzycach, Jabłonnej, Lwowie, Winnicy, Dniepropietrowsku, Użgorodzie, Vikolincu. Od wielu lat uczestniczy w ogólnopolskich i międzynarodowych plenerach malarsko-artystycznych. Prowadzi warsztaty na szkle dla dzieci, młodzieży a także dorosłych m. in. w Muzeum Szkła we Lwowie, w Muzeum Narodowym w Kielcach, w Muzeum Wsi w Tokarnii, w Centrum Bajki w Pacanowie, Busku Zdroju, Ożarowie a także w jej macierzystej firmie w Staszowie. Od wielu lat zajmuje się projektowaniem oraz produkcją we własnej firmie GMC w Staszowie oryginalnych, szklanych ozdób świątecznych oraz dekoracji całorocznych. Co roku swoje liczne projekty wystawia na międzynarodowych targach Christmasworld we Frankfurcie nad Niemnem, zdobywając szereg nominacji do towarzyszącej im wystawy Trend Show- prezentacja najwyżej ocenianych projektów. Podczas jednej z frankfurckich prezentacji jej projekty zostały wyróżnione przez światowej sławy projektanta – Jean’a- Paul’a Gaultier. Rokrocznie uczestniczy w aukcjach charytatywnych- dochód z aukcji przeznaczony jest na rzecz Funduszu Stypendialnego Arystoteles dla uzdolnionej młodzieży szkolnej. Należy do ZPAP w Pile.

Lucyna Gozdek o swojej pasji

Sferą moich afektywności zawsze był i jest obszar silnie związany z przyrodą i jej otoczeniem .Wnikliwe poszukiwanie detali mikroskopijnych ,krystalizujących się w naturalistycznych strukturach leśnych mchów i porostów .Do zrealizowania tych prac wykorzystałam moje doświadczenia tradycyjnych technik malarskich inspirowanych naturą,światłem ,różnorodnością kolorów i ciekawych struktur oraz doświadczenia ,które towarzyszą mi niemal każdego dnia projektowania i realizacji małych ,szklanych obiektów.

Galeria zdjęć Lucyny Gozdek