Prace plenerowe Lucyny Gozdek

Kolejny środek tygodnia chcemy Wam umilić plenerowymi fotkami – wybraliśmy zdjęcia z procesu twórczego Lucyny Gozdek. Tym razem dla autorki największą inspiracją były zwierzęta. Na obrazach plenerowych możemy dostrzec psy, ważkę. Podziwiamy artystkę za ogrom cierpliwości, pasję oraz za dopracowanie każdego detalu obrazu. Zachęcamy Was do zapoznania się z biografią artystki i przypominamy, że w poprzednim roku Lucyna Gozdek również stworzyła wyjątkowe obrazy, które możecie podziwiać w zakładce Galeria 2020.
Z przyjemnością informujemy Was, że powoli zaczynamy odliczanie do wernisażu plenerowego – zostało 10 dni! Na ten moment mówimy “do zobaczenia wkrótce”, ale nie martwcie się – nie zostawimy Was bez newsów do tego czasu. Jedno jest pewne – będzie się działo!

Biografia Lucyny Gozdek

Ukończyła  Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach –specjalność tkanina artystyczna. Studiowała w Instytucie Edukacji Plastycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Zrealizowała dyplom z malarstwa w pracowni prof. Ewy Pełki oraz ze struktur wizualnych w pracowni prof. Wiesława Łuczaja. Doktorat ze sztuk pięknych w Instytucie Sztuk Pięknych  UJK w Kielcach obroniła w 2018 r. – promotor prof. Wiesław Łuczaj. Uprawia twórczość z zakresie malarstwa olejnego, akrylowego oraz działań w przestrzeni instalacji  szklanych. Zajmuje się także działalnością kuratorską oraz koordynacją wystaw w Polsce i na Ukrainie.
Była uczestniczką  wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą m. in. w Warszawie, Kielcach, Toruniu, Rzeszowie, Pińczowie, Sandomierzu, Ożarowie, Radomiu, Łodzi, Gorzycach, Jabłonnej, Lwowie, Winnicy, Dniepropietrowsku, Użgorodzie, Vikolincu. Od wielu lat uczestniczy w ogólnopolskich i międzynarodowych plenerach malarskich. Prowadziła warsztaty na szkle dla dzieci, młodzieży i dorosłych m. in. w Muzeum Szkła w Lwowie, w Muzeum Narodowym w Kielcach, w Muzeum Wsi Tokarni, w Centrum Bajki w Pacanowie,  w Busku  Zdroju, Ożarowie a także w jej macierzystej firmie w Staszowie.

Od wielu lat zajmuje się projektowaniem oraz produkcją we własnej firmie GMC w Staszowie oryginalnych, szklanych ozdób świątecznych oraz dekoracji całorocznych. Co roku swoje liczne projekty wystawia na międzynarodowych targach Christmasword we Frankfurcie nad Menem, zdobywając szereg nominacji do towarzyszącej im wystawy Tren Show – prezentacji najwyżej ocenianych projektów. Podczas jednej z frankfurckich prezentacji jej projekty zostały wyróżnione przez światowej sławy projektanta –Jean- Paula Gaultier.

Poza działalnością artystyczną corocznie bierze czynny udział w aukcjach charytatywnych z których dochód przeznaczony jest na rzecz dzieci.